Архиерејска Цвета Литургија во црквата Свети Климент Охридски во Порт Кембла

650

На 4 ноември, 2018, година, во 23 – тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот Аверкиј Ераполски и преподобниот Лот Египетски, Неговото Високопреосвешптенство митрополитот г. Петар, богослужеше вечерна богослужба и Света Божествена Литургија.

По Литургијата го посети манастирскиот комплекс Света Петка во Кембла Гранџ кој е во завршната фаза од изградбата.

Previous articleАрхиерејска вечерна богослужба во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински (Задушница)