Архиерејска Литургија во црквата Свети Никола во Перт (24-та Недела по Педесетница)

1556

На 11 ноември, 2018 година, во 24-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светата маченичка Анастасија Римјанка, Неговото Високопреосвештенство митрополитот г. Петар, благоволи да богослужи Света Божествена Литургија и да проповеда во црквата Свети Никола во Перт.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Неговото Високопреосвештенство митрополитот г. Петар, благоволи да ги посети згрижените стари лица во пензионерскиот дом во Перт.

Previous articleSeek God daily
Next articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг