Архиерејска вечерна и Литургија во црквата Свети Петка во Мил Парк

953

На 14 ноември, кога Православната црква го празнува споменот на светите бесребреници и лекари светите Кузман и Дамјан Месопотамиски, неговото Високопреосвештенство, надлежжниот архиереј, администратор на Австралиско-новозеландската епархија, митрополитот г. Петар, богослужеше вечерна богослужба и утрото Архиерејска литургија.

На литургијата верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleАрхиерејска Воскресна Литургија во Соборната црква во Сиденхам
Next articleПравославен џепен календар за 2023 година