Архиерејска вечерна богослужба во црквата Свети Илија во Фуцкреј

866

На 12-ти ноември, вечерта, кога се празнува споменот на светите апостоли Стахиј, Амплиј и Урбан, и споменот на светиот маченик Епимах, по пристигнувањето на неговото високопреосвештенство митрополитот г. Петар во канонска посета на Австралиско-новозелерндската епархија, во црквата Свети Пророк Илија благоволи да богослужи воскресна вечерна богослужба.

Previous articleМолитвено прославен преподобниот Прохор Пчински во неговиот манастир во Донибрук
Next articleАрхиерејска Воскресна Литургија во Соборната црква во Сиденхам