Цветници во црквата Свети Илија во Футскрај

2591

На 01 Април, 2018 година, кога Црквата го празнува славниот и пресветол празник Цветници – Влегување на Господ Исус Христос во Ерусалим, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше празнична утрена и Света Божествена Литургија.

Previous articleЦветници во црквата Светa Петка во Мил Парк
Next articleОној што за престол го има небото, седнат на осле влегува во Ерусалим