Цветници во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук

1629

На 01 Април, 2018 година, кога Црквата го празнува славниот и пресветол празник Цветници – Влегување на Господ Исус Христос во Ерусалим, во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук, Викторија, се богослужеше празнична утрена и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleЛазарeва сабота во црквата Свети Илија во Футскрај
Next articleНов 68-ми број на 8 ДЕН