Успение на Пресвета Богородица во црквата Свети Илија во Футскрај

1058

На 28 август 2018 година, кога го празнуваме пречесното и славно Успение на Пресветата Владичица Богородица, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и на Богомајката и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleУспение на Пресвета Богородица во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук