Томина Недела – Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк

1135

На 15 април, 2018 година, во Втората Недела по Воскресението – неделата на светиот апостол Тома, кога се празнува споменот на преподобниот Тит Чудотворец и светите маченици Амфијан и Едесиј, во црквата Света Петка во Мил Парк, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleТомина Недела – Литургија во црквата Свети Никола во Перт
Next articleГоспод мој и Бог мој – беседа на Митрополитот Антониј Суружки на Томина Недела