Собор на Свети Архангел Михаил во црквата Свети Никола во Престон

1560

На 21 ноември, 2017 година, на празникот Собор на Архангел Михаил, кога се празнува и споменот на светиот Ангел Лерински, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше празнична утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСобор на Архангел Михаил во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул
Next articleСобор на Архангел Михаил во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг