Собор на Светите Апостоли (Павловден) во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн

1629

На 13 Јули 2017 година, на празникот Собор на 12 – те Апостоли, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.
На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСобор на Светите Апостоли (Павловден) во Соборната Црква Раѓање на Пресвета Богородица, Сиденхам
Next articleThe Good Samaritan