Собор на Архангел Михаил во црквата Свети Никола во Перт

1631

На 21 ноември, 2017 година, на празникот Собор на Архангел Михаил, кога се празнува и споменот на светиот Ангел Лерински, во црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше празнична утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСобор на Архангел Михаил во црквата Свети Илија во Футскрај
Next articleHallowed by thy Name (Lord's prayer - explanation - part two)