Собор на Архангел Михаил во Соборната црква во Сиденхам

1654

На 21 ноември, 2017 година, на празникот Собор на Архангел Михаил, кога се празнува и споменот на светиот Ангел Лерински, во Соборната црква Раѓање на пресвета Богородица во Сиденхам, Мелбурн, се богослужеше празнична утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleHallowed by thy Name (Lord's prayer - explanation - part two)
Next articleСобор на Архангел Михаил во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул