Свети Тајни Крштение и Миропомазание во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук

2664

На 2 септември, 2018 година, во 14-тата Недела по Педесетница, во манастирската црква посветена на преподобниот Прохор Пчински, во Донибрук, Мелбурн, Светите Тајни Крштение и Миропомазание ги примија младенците Дино и Маја.

 

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (14-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (14-та Недела по Педесетница)