Света Литургија и молебен за почеток на нова учебна година во црквата Свети Никола во Перт

1645

На 4 февруари 2018 година, во Неделата на Блудниот син, кога се празнува споменот на светиот апостол Тимотеј и преподобниот маченик Анастасиј Персиски, во црквата Свети Никола во Перт се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија, на која, верните чеда се причестија со Светите Христови Тајни.

По Литургијата се отслужи молебенот за почеток на новата школска година.

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Наум Охридски во Роклин
Next articleСвета Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (Недела на Блудниот син)