Света Литургија во црквата на Свети Великомаченик и Исцелител Пантелејмон и Светите Седмочисленици во Футскрај, Мелбурн

1432

На 9 Август, во новопосветената црква во Футскрај, Мелбурн, беше прославен храмовиот празник, Споменот на светиот великомаченик и исцелител Пантелејмон и Светите Седмочисленици.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Божествена Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај
Next articleАрхиерејска Божествена Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Вереби, Мелбурн