Света Литургија во црквата Светa Злата Мегленска во Хоперс Кросинг

1398

На 8 декември, 2017 година, на празникот на светиот отец наш Климент Охридски Чудотворец, на светиот Климент Папа Римски и светиот Петар Александриски, во црквата Светa Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше празнична утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Седмочисленици и Свети Пантелејмон во Футскрај
Next articleСвета Литургија во црквата Светa Богородица – Пречиста во Ливерпул