Света Литургија во црквата Светa Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Илинден)

1152

На 2 август, 2018 година, кога се празнува споменот на светиот пророк Илија и светите Пречистански маченици, во црквата Светa Злата Мегленска во Хоперс Кросинг, Мелбурн, се богослужеше празнична утрена и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам (Илинден)
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук