Света Литургија во црквата Светa Злата Мегленска во Хоперс Кросинг

1449

На 9 декември, 2017 година, кога се празнува споменот на преподобниот Алимпиј Столпник и споменот на обновувањето на киевскиот храм на Свети Георгиј Победоносец, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

  

Previous articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт