Света Литургија во црквата Светa Богородица – Пречиста, Ливерпул, Сиднеј

1668

На 25 јуни 2017 г., во Третата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на преподобниот Онуфриј Велики, преподобниот Петар Атонски и преподобниот Тимотеј Египетски, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше неделна утрена богослужба и Света Божествена Литургија.
На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleHoly Divine Liturgy in the church of St. Pетка, Mill Park, Melbourne
Next articleКако да се поднесуваат искушенијата и страдањата