Света Литургија во црквата Светa Богородица – Пречиста во Ливерпул (Недела на митарот и фарисејот)

1284

На 28 јануари 2018 година, во Неделата на митарот и фарисејот, кога се празнува споменот на преподобните отци Павле Тивејски, Јован Колибар, Гаврил Лесновски и Прохор Пчински, во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул, се богослужеше неделна утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (Недела на митарот и фарисејот)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Недела на митарот и фарисејот)