Света Литургија во црквата Светa Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј

1421

На 23 јули 2017 година, во Седмата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на 45 – те Никополски маченици и на преподобниот Антониј Печерски, во црквата Светa Богородица – Пречиста во Ливерпул, Сиднеј, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.
На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Божествена Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн
Next articleТвојот крст