Света Литургија во црквата Свети Седмочисленици и Свети Пантелејмон во Футскрај

949

На 9 август, 2018 година, кога се прославува споменот на светиот маченик Пантелејмон и светите Седмочисленици, во истоимената црква во МПЦО Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

По Литургијата се послужи празнична трпеза подготвена од овогодинешните домаќини.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (11- та Недела по Педесетница)