Света Литургија во црквата Свети Пророк Илија во Футскрај (27-ма Недела по Педесетница)

848

На 2 декември 2018 година, во 27-мата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот пророк Авдеј и на светите маченици Варлаам и Јоасаф, во црквата Свети Пророк Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous article„Villagе Games“ – традиционално – по трет пат се одржаа во манастирот во Донибрук
Next articleПразникот Воведение на Богородица во Соборната црква на Сиденхам