Света Литургија во црквата Свети Никола во Престон

890

На 8 декември, 2018 година, кога се празнува споменот на светиот отец наш Климент Охридски, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул
Next articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг