Света Литургија во црквата Свети Никола во Перт (27-ма Недела по Педесетница)

815

На 2 декември 2018 година, во 27-мата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот пророк Авдеј и на светите маченици Варлаам и Јоасаф, во црквата Света Петка во Мил Парк, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во Соборната црква Раѓање на Пресвета Богородица во Сиденхам (27-ма Недела по Педесетница)
Next article„Villagе Games“ – традиционално – по трет пат се одржаа во манастирот во Донибрук