Света Литургија во црквата Свети Никола во Перт (25-та Недела по Педесетница)

881

На 18 ноември, 2018 година, во 25-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светите маченици Галактион и Епистема, во црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleАрхиерејска вечерна богослужба и Свгета Литургија во црквата Успение на Богородица во Бризбен
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Богородица – Пречиста во Ливерпул (25-та Недела по Педесетница)