Света Литургија во црквата Свети Никола во Престон (25-та Недела по Педесетница)

1024

На 18 ноември, 2018 година, во 25-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светите маченици Галактион и Епистема, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

 

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук
Next articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (25-та Недела по Педесетница)