Света Литургија во црквата Свети Никола во Престон (17-та Недела по Педесетница)

1110

На 23 септември, 2018 година, во 17-тата Недела по Педестница, во Неделата пред Воздвижението на Чесниот и Животврорен Крст, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (17 – та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (17 – та Недела по Педесетница)