Света Литургија во црквата Свети Никола во Перт (15-та Недела по Педесетница)

1240

На 9 септември, 2018 година, во 15-тата седмица по Педесетница, кога се празнува споменот на преподобниот Пимен Велики и светиот маченик Фануриј, во црквата Свети Свети Никола во Перт, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

 

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (15-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (15-та Недела по Педесетница)