Света Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Осма Недела по Педесетница)

1052

На 22 јули, 2018 година, во Осмата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот свештеномаченик Панкратиј Епископ Тавроменски, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ, се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous article69-ти број на 8 ДЕН
Next articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Осма Недела по Педесетница)