Света Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Втора Недела по Педесетница)

1239

На 10 јуни, 2018 година, во Втората Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот епископ Никита Халкидонски, светиот Евтихиј, светата маченица Еликонида, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Втора Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул (Втора Недела по Педесетница)