Света Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Недела на Светите Отци)

903

На 20 мај 2018 година, во Седмата Недела по Велигден – на Светите Отци, кога се празнува споменот на јавувањето на Чесниот Крст во Ерусалим, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (Недела на Светите Отци)
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (Недела на Светите отци)