Света Литургија во црквата Свети Никола во Престон (Шеста Недела по Велигден)

1093

На 13 мај, 2018 година, во шестата Недела по Велигден, кога се празнува споменот на светиот апостол Јаков и на светиот Игнатиј Брјанчанинов, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleThe foundations of the spiritual life are love and humility
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (Шеста Недела по Велигден)