Света Литургија во црквата Свети Никола во Перт

1693

На 7 декември 2017 година, кога се празнува споменот на светата маченичка Екатерина и светиот маченик Меркуриј, во црквата Свети Никола во Перт, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleГостување на Митрополитот г. Петар во емисијата „Отворено студио“ на ТВ НОВА
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Седмочисленици и Свети Пантелејмон во Футскрај