Света Литургија во црквата Свети Никола во Престон (26-та Недела по Педесетница)

1500

На 3 декември, 2017 година, во 26-тата Недела по Педесетница, на претпразненството на празникот Воведение на Пресвета Богородица, кога се празнува споменот на светиот Григориј Декаполит, во црквата Свети Никола во Престон, Мелбурн, се богослужеше неделна утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (26-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (26-та Недела по Педесетница)