Собор на Архангел Михаил во црквата Свети Илија во Футскрај

1528

На 21 ноември, 2017 година, на празникот Собор на Архангел Михаил, кога се празнува и споменот на светиот Ангел Лерински, во црквата Свети Илија во Футскрај, се богослужеше празнична утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам (24-та Недела по Педесетница)
Next articleСобор на Архангел Михаил во црквата Свети Никола во Перт