Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (19 Недела по Педесетница)

1131

На 7 октомври, 2018 година, во 19-тата Недела по Педесетница, кога се празнува Соборот на Сите македонски Светители и првомаченичката и рамноапостолна Текла, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (18-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Светa Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (19 Недела по Педесетница)