Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (18-та Недела по Педесетница)

1126

На 30 септември, 2018 година, во 18-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светите маченички Софија, Вера, Надеж и Љубов, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Престон (18-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (18-та Недела по Педесетница)