Света Литургија во црквата Свети Илија (23-та Недела по Педесетница)

1409

На 12 ноември, 2017 година, во 23-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот апостол Клеопа и светите маченици Зиновиј и Зиновија, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше неделна утрена и света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

 

Previous articleОднесувањето во храмот
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (23-та Недела по Педесетница)