Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај

931

На 8 август 2018 година, кога се празнува споменот на светиот свештеномаченик Ермолај и на преподобната маченичка Параскева Римјанка, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше Света Божествена Литургија.

 

 

Previous articleМолитвено одбележан храмовиот празник на црквата Света Петка во Мил Парк
Next articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг