Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (Недела Четврта по Педесетница)

899

На 24 јуни, 2018 година, во четвртата недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светите апотсоли Варотломеј и Варнава, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Недела Четврта по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул (Недела Четврта по Педесетница)