Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај

878

На 2 јуни, 2018 година, на Оданието на Педесетница, кога се празнува споменот на светиот маченик и исцелител Талалеј и светиот маченик Асхалон, во мцрквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleПразникот Духовден во црквата Свети Илија во Футскрај
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук