Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (Недела Месопусна)

841

На 11 февруари, 2018 година, во Неделата месопусна, кога се празнува споменот на пренесувањето на моштите на светиот Игнатиј Богоносец, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleЗаупокоена Литургија во манастирот Свети Наум Охридски во Роклин
Next articleСвета Литургија во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул (Недела Месопусна)