Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај

1168

На 20 јануари 2018 година, кога се празнува соборот на светиот Претеча и Крстител Господов Јован, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleПразникот Богојавление во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт