Света Литургија во црквата Свети Илија во Футскрај (27-ма Недела по Педесетница)

1529

На 10 декември, 2017 година, во 27-мата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот маченик Јаков Персиски и на 17-те Индиски свештеномаченици, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Света Богородица – Пречиста во Ливерпул
Next articleСвета Литургија во манастирот Донибрук (27-ма Недела по Педесетница)