Света Литургија во црквата Свети Димитриј во Спрингвајл (Недела на Православието)

1257

На 25 февруари, 2018 година, во Првата Недела од Великиот пост – Неделата на Православието, кога се празнува светиот Мелетиј Антиохиски и преподобната Марина, во црквата Свети Димитриј во Спрингвајл, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (Недела на Православието)
Next articleСвета Литургија во Соборната црква во Сиденхам (Недела на Православието)