Света Литургија во црквата Свети Димитриј во Спрингвајл (30-та Недела по Педесетница)

1054

На 23 декември, 2018 година, во 30-тата Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светите маченици Мина, Ермоген и Евграф, во црквата Свети Илија во Футскрај, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (30-та Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (30-та Недела по Педесетница)