Света Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (Втора Недела по Педесетница)

1485

На 10 јуни, 2018 година, во Втората Недела по Педесетница, кога се празнува споменот на светиот епископ Никита Халкидонски, светиот Евтихиј, светата маченица Еликонида, во црквата Света Петка во Мил Парк, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук
Next articleСвета Литургија во црквата Света Злата Мегленска во Хоперс Кросинг (Втора Недела по Педесетница)