Света Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (19 Недела по Педесетница)

1064

На 7 октомври, 2018 година, во 19-тата Недела по Педесетница, кога се празнува Соборот на Сите македонски Светители и првомаченичката и рамноапостолна Текла, во црквата Света Петка во Мил Парк, Мелбурн, се богослужеше утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleСвета Литургија во црквата Свети Никола во Перт (19 Недела по Педесетница)
Next articleСвета Литургија во манастирот Свети Прохор Пчински во Донибрук (19 Недела по Педесетница)