Света Литургија во црквата Света Петка во Мил Парк (Мала Богородица)

1104

На 21 септември, 2018 година, на празникот Раѓање на Пресвета Богородица, во црквата црквата Света Петка во Мил Парк, Мелбурн, се богослужеше празнична утрена богослужба и Света Божествена Литургија.

На Литургијата, верниот народ се заблагодари на Бога и се причести со Светите Христови Тајни.

Previous articleПразникот Раѓање на Пресвета Богородица во црквата Свети Никола во Перт
Next article70-ти број на 8 ден